Hakkımızda

EVDEOKUL

HEDEF  Evdeokul; öğrenci merkezli teknik anlayışla işlevsellik kazanmış, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise öğrencisi ve öğretmenlerinin derslerinde destek olması için hazırlanmış, MEB müfredatına % 100 uygun eğitsel içeriğin (animasyonlar, testler, film-deneyler, döküman, ödev-etkinlik yaprakları, kitaplar, interaktif uygulamalar, sözlük, atlas vb.), görsel ve işitsel materyalerin, ayrıntılı raporların barındığı, 7x24 uzaktan erişim tekniği ile ulaşıldığı bir web tabanlı online eğitim platformudur.

Mobides Evdeokul; öğretmenler özel alanında eğitim içeriğine ilaveten “Eğitim Yönetimi” modülü ile öğretmen-öğrenci entegrasyonu sağlanabilir, mesaj sistemi, ödev paylaşım ve sınav oluştuma bölümleri ile öğrencilerini takip edebilir, gelişim raporalarını izleyebilir  ve paylaşımlarda bulunabilir.

Mobides Evdeokul; içerisinde yer alan “Online Sınav Merkezi” ile kullanıcılar arasında dinamik ve pratik ölçme -değerlendirme yapılabilmektedir.

Mobides Evdeokul; ilkokul (1, 2, 3 ve 4. Sınıf), ortaokul (5, 6, 7 ve 8. Sınıf), Lise (9,10,11 ve 12.Sınıf)  öğrencileri, sınıf ve branş öğretmenlerine uygun  seçeneklerini kapsar.

HEDEF Evdeokul’da Neler Var ?

DERS MERKEZİ” kapsamında MEB müfredatına % 100 uygun;

* Animasyonlu Konu Anlatımları: (Sesli Konu Anlatımları, Animasyonlar,Dinleme Etkinlikleri ve Akıllı Tahta Uygulamaları)

* Bilgi Kitabım ve Ödevler: (Oku-Uygula, Uygulama Kitabı, e-Kitabım, Bilgi Kitabı, Etkinlik Çalışmaları  ve Ödev Yaprakları*

* İnteraktif Uygulamalar (Aktif Öğrenme, Boşluk Doldurma,Eşleştirme ve Doğru-Yanlış)

* Ölçme-Değerlendirme (Çözümlü Problemler, Görsel Problemler, Çözümlü Test, Soru-Çözüm, Kazanım Ölçme Testleri) içeriğini kapsar."SINAV MERKEZİ” kapsamında MEB müfredatına % 100 uygun, hedef ve kategorileri farklı;

* Soru havuzu

* KÖS (Kazanım Ölçme Testleri)

* BÖS (Aylık ve genel Başarı Ölçme Sınavları)

* KTT (Yazdırılabilme seçenekli ve Online Konu-Ünite Tekrar Testleri)

* Çözümlü Testler ve Sınav Arşivinden oluşur.

"EĞLENCELİ EĞİTİM” kapsamında sınıf ve yaş kategorisine uygun;

* Öykü ve Masallar

* Müzik Odası

* Eğlence Parkı

* Eğlenelim-Öğrenelim

* Yarışma"e-KÜTÜPHANE” kapsamında;

* Sözlük

* Atlas

* Kronoloji

* Bilgi Bankası

NETSINIF

HEDEF  Netsınıf web tabanlı bir öğretmen Sistemidir.Bu sistem ile;


 Kendinizin yönetebileceği kişisel ve sınıf web sitesi kurabilirsiniz. “adınız.onlineokul.com” şeklinde belirlediğiniz site adınızla, sınıfınıza ait her türlü resim, video vb. dokümanlarınızı yayınlayabilirsiniz.

 Öğrenci Kontrol Merkezinde öğrencileri sisteme kayıt ve takip edebilirsiniz.

 Mesaj sisteminden faydalanabilirsiniz,

 Ödev ve Sınav Paylaşım sistemde kayıtlı etkinlik ve testlerden seçerek öğrencilerinizle paylaşabilir, karnelerini görebilirsiniz.

 Sisteme kayıt ettiğiniz öğrencileriniz sizler tarafından belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile 7x24 EvdeOkul Eğitim Portalından yararlanabilirler.

 Portalımıza içerik desteği sağlayan yayınevlerinin akıllı tahtalara uyumlu kitaplarını online yada indirilebilir kitap merkezinden kullanabilirsiniz.

 Ayrıca kendi belirlediğiniz şifrenizle sistemimizin zengin eğitim İçeriğinden faydalanabilirsiniz.